Rekordy v skladaní puzzle

Puzzle, tieto zložité a podmanivé mozaiky tvarov a farieb, sú už dlho zdrojom zábavy, relaxácie a mentálnej stimulácie. Okrem rekreačnej hodnoty ponúkajú puzzle jedinečnú zmes výziev, ktoré testujú naše vizuálne vnímanie, priestorové uvažovanie a schopnosť riešiť problémy. A pre tých, ktorí sa odvážia posunúť hranice zvládnutia hlavolamu, existuje svet fascinujúcich rekordov, ktoré nanovo definujú hranice ľudskej vytrvalosti a šikovnosti.

 

Najväčšie puzzle na svete

Rekord v skladaní najväčšej skladačky na svete, ktorý svedčí o ľudskej vynaliezavosti a trpezlivosti, má neuveriteľných 551 232 dielikov. Túto kolosálnu skladačku s vyobrazením živého lotosového kvetu s rozmermi 14,85 × 23,2 metra poskladalo 24. septembra 2011 1 600 študentov z Ekonomickej univerzity v Hočiminovom meste vo Vietname.

 

Najrýchlejšie zloženie 500-dielnych puzzle

Zatiaľ čo najväčšie puzzle si vyžadujú obrovský rozsah a odhodlanie, najrýchlejší riešitelia puzzle si vyskúšajú svoje schopnosti rýchleho myslenia. Vo februári 2023 Karen Kavettová, vášnivá nadšenkyňa puzzle zo Spojených štátov, vytvorila rekord v skladaní 500-dielneho puzzle len za 54 minút a 10 sekúnd. Tento neuveriteľný výkon je ukážkou pozoruhodnej šikovnosti a sústredenia, ktoré sú potrebné na zdolanie aj toho najzložitejšieho puzzle v priebehu niekoľkých minút.

 

Najväčšia súkromná zbierka drevených puzzle

Pre tých, ktorí skutočne milujú svet puzzle, sa ich zbieranie stáva posadnutosťou. Khloud Abo Zayda z Jordánska je držiteľom rekordu za najväčšiu súkromnú zbierku skladačiek, keď nazhromaždil neuveriteľných 1 260 skladačiek rôznych značiek a motívov. Táto pôsobivá zbierka odráža hlbokú vášeň pre puzzle a radosť, ktorú prinášajú svojmu majiteľovi.

 

Najviac úspešne dokončených online puzzle

V digitálnom veku získali puzzle nový rozmer vďaka online verziám, ktoré ponúkajú nekonečné výzvy a globálnu účasť. Súčasnou držiteľkou rekordu v počte úspešne dokončených online puzzle je Karen Kavettová, ktorá má na svojom konte viac ako 500 dokončených puzzle. Jej odhodlanie riešiť puzzle online je dôkazom prispôsobivosti a všestrannosti tejto nadčasovej zábavy.

 

Najdlhší puzzle maratón

Puzzle maratóny, v ktorých sa jednotlivci pokúšajú poskladať čo najviac puzzle v stanovenom časovom limite, sa stali dôkazom vytrvalosti a odbornosti v oblasti puzzle. V roku 2016 vytvoril rekord v najdlhšom puzzle maratóne David Lee zo Spojeného kráľovstva, ktorý počas vyčerpávajúceho 100-hodinového maratónu poskladal neuveriteľných 105 puzzle. Tento mimoriadny výkon poukazuje na fyzickú a psychickú výdrž potrebnú na zdolanie takejto náročnej výzvy.

Tieto rekordy v skladaní puzzle (drevených puzzle) predstavujú viac než len rýchlosť a množstvo; sú stelesnením vášne, tvorivosti a vytrvalosti, ktorú nadšenci puzzle vnášajú do svojho koníčka. Tieto rekordy sú dôkazom nekonečných možností a výziev, ktoré puzzle ponúkajú, od samotného rozsahu najväčšieho puzzle na svete až po neúnavné úsilie účastníkov puzzle maratónu. Či už ste skúsený riešiteľ puzzle, alebo ste na začiatku svojej cesty, vydajte sa na vlastné puzzle dobrodružstvo a objavte jedinečné uspokojenie zo spájania kúskov sveta, v ktorom vládne trpezlivosť, presnosť a štipka náhody.

V našej ponuke nájdete množstvo neobyčajných kúskov drevených puzzle, ktoré nemajú len obyčajné tvary, ale sa prispôsobujú samotnému dizajnu.