Drevené puzzle a radosť ktorú prinášajú po celom svete

Skladanie drevených puzzle nemusí byť len radosť pre jednotlivca, či chvíľková zábava. Mnoho ľudí, na celom svete ich používa nielen na sebazdokonaľovanie, ale aj ako časť biznisu, umenia, či na potreby terapie. Prečítajte si pár riadkov nižšie a inšpirujte sa 😉

 

Knižnica hlavolamov

V Holandsku vytvorila skupina nadšencov knižnicu drevených puzzle, kde si ľudia môžu požičať puzzle rovnako, ako by si požičali knihu v tradičnej knižnici. Cieľom je propagovať radosť z puzzle a poskytnúť prístup k nim aj tým, ktorí si ich nemôžu dovoliť zakúpiť . Knižnica sa stala obľúbeným miestom pre rodiny, jednotlivcov, či nadšencov, ktorí si chcú len oddýchnuť.

 

Muž s veľkým puzzle srdcom

Istý muž v Spojených štátoch daroval miestnej detskej nemocnici viac ako 10 000 drevených puzzle. Puzzle poskytli deťom, ktoré podstupovali  náročnú liečbu, potrebné rozptýlenie a pomohli im zlepšiť náladu, ale aj sa pri nich naučili novým zručnostiam. Veľkorysý dar veľmi ocenil personál nemocnice, ako aj deti a ich rodiny.

 

Puzzle terapia

Terapeut v Spojenom kráľovstve používa drevené puzzle ako nástroj na pomoc deťom s autizmom a inými vývojovými poruchami. Puzzle poskytujú upokojujúcu a sústredenú činnosť, ktorá môže pomôcť znížiť úzkosť a zlepšiť jemnú motoriku. Táto terapia úspešne pomáha deťom rozvíjať dôležité zručnosti.

 

Puzzle na výmenu

Filantrop v USA venoval finančné prostriedky na vytvorenie programu výmeny a zdieľania puzzle pre deti. Program umožňuje deťom vymieňať si navzájom puzzle, čím podporuje radosť zo zdieľania a spolupatričnosť. Program úspešne spája deti a podporuje sociálne zručnosti, ktoré sú v dnešnom svete neoceniteľné.

 

Klub drevených puzzle

V Anglicku skupina dôchodcov založila klub drevených puzzle, aby pomohla bojovať proti osamelosti a izolácii. Členovia klubu sa pravidelne stretávajú, aby spoločne pracovali na na dokončení puzzle, s ktorými začali, porozprávali sa a stretávali. Klub sa stal pre mnohých členov záchranným lanom, ktoré im poskytuje pocit spolupatričnosti a zmyslu života.

Ako ste si mohli vyššie prečítať, drevené puzzle sú v niektorých častiach sveta neoddeliteľnou súčasťou života mnohých ľudí, ktorým vytvárajú úsmev na tvári 🙂

 

Skladanie puzzle je